KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 14222038
nr 1422 2038
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Teckningar, 2 st, Tusch, Signerad, daterad 1935, Adolf Fredriks kyrka/Fjällgatan. Bildmått: 26x20, yttermått inklusive ram: 36x29 cm
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:37:55
25/9 16:35:55
300 kr
27/9 17:46:17
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Per Landström
Läs mer om Per Landström